“Nehraju si na vlka, ke klientům přistupuji s empatií,” říká finanční poradce Miroslav Charvát

Finanční poradenství není jen o snaze pomoci klientům najít ten správný produkt, ale zároveň o velké míře zodpovědnosti a zadostiučinění. Své o tom ví člen týmu Portálu Hypoték Miroslav Charvát, který se této disciplíně věnuje už více než pět let.

Miroslav Charvát do divokých vod finančního poradenství vplul v roce 2017, kdy sám hledal ta nejlepší možná řešení pro svou budoucnost. Hnala ho tehdy snaha zorientovat se v produktech, které trh nabízel, a které by mu samotnému usnadnily život. 

Během hledání těch nejvhodnějších možností brzy zjistil, že ho baví dělit se o nově nabyté vědomosti s ostatními a činit maximum pro nalezení té nejideálnější cesty pro všechny.  

Dnes proto jeho práce finančního poradce stojí hned na dvou pilířích. Jednak se stará o klienty, a to s důrazem na pečlivost a nabídku co nejefektivnější pomoci, jednak vede tým profesionálů. 

“Mou silnou stránkou a zároveň prokletím je přehnaná systematičnost,” tvrdí o sobě Miroslav .

 “Klienti se tedy mohou spolehnout, že nikdy nezapomenu na výročí smlouvy, zaslání slíbených podkladů nebo vyřízení jakéhokoliv požadavku. Zároveň si nehraji na žádného vlka. Ke každému klientovi přistupuji s empatií.”

Výběr jeho kariérní dráhy zároveň umocnila touha pomoci lidem splnit si svá přání, ať už v případě hledání nového domova, dosažení finančních cílů nebo možnosti zbytečně nepromarnit i tisíce korun. 

“Ty nejsilnější pocity zažívám v době, kdy už spolu s klientem dojdeme k finálnímu řešení a z jeho strany se původní strach ze schůzky s finančním poradcem změní ve vděčnost. To je nejlepší věc, kterou zažívám s klienty,” popisuje Miroslav Charvát momenty ze své práce.”

“V takovém případě se ukáže i stránka této práce, kdy ucítíte od lidí vděčnost a uznání. Ale hlavně to znamená zodpovědnost. Zodpovědnost za svoje klienty, které nemůžeš nechat na holičkách.”

V Portálu Hypoték je zodpovědnost a profesionality samozřejmostí. Hledáte ta nejvhodnější řešení, jak naložit se svými financemi? Obraťte se na nás a společně vymyslíme, jak na to!