Povinné ručení do 30 minut

Povinné ručení, resp. pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla je zákonnou povinností každého vlastníka motorového vozidla.

Pomůžeme Vám s výběrem nejlevnějšího povinného ručení online prostřednictvím naší kalkulačky pojištění. Je to jednoduché, rychlé a přehledné.

Domluvme si online schůzku

Vyplňte jednoduchý formulář níže a my se vám během okamžiku ozveme zpět a domluvíme si společně online schůzku.

Povinné ručení
-
+
-
+

Nejčastější dotazy

Rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

Povinné ručení je ze zákona povinná pojistka k motorovému vozidlu. Když způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny Vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.

Mám povinné ručení a zjistil, že platím zbytečně moc. Co s tím mohu udělat?

Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby Vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět – standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.

Co má vliv na výši ceny povinného ručení?

Faktorů je spoustu – záleží, jaké auto řídíte, jaký je Váš věk, odkud pocházíte. Dále se berou v potaz také i bonusové měsíce, druh paliva nebo třeba počet sedadel ve vozidle. Proto je cena povinného ručení vždy individuální a ovlivňuje jí mnoho parametrů.